צו הבאה הוצא נגד פעילת אנטי אפרטהייד ישראלית

21.2.2022 אשדוד, ישראל-פלסטין. צו הבאה הוצא על ידי בית משפט השלום באשדוד נגד נטע גולן, פעילה ישראלית נגד האפרטהייד, בעקבות סירובה להופיע בפני בית המשפט מתוך הזדהות עם עצירים מינהליים פלסטינים.

נטע גולן, אזרחית ישראלית ופעילה נגד האפרטהייד, כתבה בפקס שנשלח לבית המשפט: “הריני מודיעה בזאת שאין בכוונתי להופיע לשימוע אליו זומנתי בעניין כתב אישום נגדי. זאת, כאות הזדהות עם עצירים מנהליים הפלסטינים שעצורים בלי שיש להם או לעורך דינם גישה לחשדות נגדם וללא כתב אישום, ואשר מאז הראשון בינואר לא מגיעים לדיונים בעניינם בדרישה לבטל את השימוש הנרחב והציני שעושה ישראל בנוהל המעצר המנהלי מול פלסטינים.

“בית המשפט שמאפשר לי זכויות כיהודיה בזכות מוצאי, ואינו מציע את אותן הזכויות לילידי הארץ ממוצא אחר, הוא חלק ממערכת מפלה שמטרתה לעודד ולשמר רוב יהודי בין הים והנהר. אותה המערכת מבצעת מעשים נפשעים לצורך קיום ותחזוק של משטר שליטה של קבוצה גזעית אחת של בני אדם על פני אנשים מקבוצה גזעית אחרת ודיכוי שיטתי שלהם. זו ההגדרה של פשע האפרטהייד. ואני איני מוכנה לשתף פעולה עם הפשע הזה.”

השופטת הגיבה במתן צו הבאה כנגד נטע וקבעה מועד דיון חדש ליום 30.5.22

“כאשר איעצר ואובא בפני בית המשפט, אם יחליט השופט להחזיק אותי עד תום ההליכים או אם בית המשפט יפסוק נגדי עונש מאסר, בזמן המאסר לא תופעל אלימות פיזית נגדי, ובתום תקופת המעצר אשתחרר לחופשי. גם זכויות בסיסיות אלה לא ניתנות לפלסטינים; שני מיליון איש שכלואים כבר חמש עשרה שנה ברצועת עזה הנצורה, כולל כמיליון ילדים בני פחות מחמש עשרה שנולדו וחיו כל חייהם תחת מצור ותחת איום מתמיד של אלימות קטלנית, לא ישוחררו בקרוב לחופשי בגלל שלא נולדו לאם יהודיה” כתבה נטע.

כתב האישום קשור לפעילותה של נטע בגבול עזה במסגרת “סולידריות השיבה”, קבוצת פעילים אנטי-ציוניים ישראלים שהפגינו ליד הגדר נגד המצור על רצועת עזה ובסולידריות עם צעדת השיבה.

למידע נוסף: pressinquiriesantiapartheid@gmail.com