קריאה של ישראליות/ים יהודיות/ים לסיום האפרטהייד הישראלי

#IsraelisAgainstApartheid

מכתב פתוח לקהילה הבינלאומית

אנחנו, ישראליות/ים יהודיות/ים, מתנגדים למעשי הממסד השלטוני בישראל, מתחייבים לפעול נגדם, מסרבים לקבל את משטר העליונות היהודית כלגיטימי וקוראות/ים לעולם להתערב להגנת הפלסטינים ולעצור את מה שהמשטר הציוני מעולל בעזה, בגדה, בירושלים, בגליל, בנגב, בלוד, ביאפא, ברמלה, בחיפה, ובכל רחבי פלסטין ההיסטורית.

עליונות יהודית היא הערך העומד בבסיס המשטר הישראלי, שמגמתו המתמדת היא טרנספר ומחיקה של הפלסטינים, ההיסטוריה שלהם וזהותם הלאומית. הקולוניאליזם המתנחלי הציוני פועל בשיטתיות לעקירת הפלסטינים מארצם ולהשתלטות יהודית על המרחב, דבר הבא לידי ביטוי הן בפרקטיקות מתמשכות של טיהור אתני, כיבוש ושלילת זכויות אזרחיות, והן בחקיקת חוקים גזעניים רבים, ששיאם ב”חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי”. כל אלו מבססים משטר אפרטהייד תוך קנטוניזציה וגטואיזציה של הקיום הפלסטיני הילידי בפלסטין.

הציונות היא עקרון שלטוני פסול שמוביל למשטר אפרטהייד גזעני, לפשעי המלחמה שישראל מבצעת ולהפרת זכויות אדם בסיסיות זה שמונה עשורים, החל מהריסת מאות עיירות וכפרים וגירוש כשלושת-רבעי מיליון פלסטינים ב-1948 ומניעת שיבתם, ולאחר מכן בהפקעת אדמות שיטתית מערבים והעברתם ליהודים בחסות המדינה, בכיבוש הגדה המערבית, רצועת עזה ורמת הגולן ובהחלת שלטון צבאי התנחלותי על מיליוני בני אדם משוללי זכויות אזרחיות ופוליטיות, בסיפוח ההדרגתי של השטחים שנכבשו ב-67′ תוך הנדסה דמוגרפית אלימה של המרחב, במצור המתמשך על רצועת עזה ובמעשי הטבח שישראל מבצעת שם, ברדיפה פוליטית של הפלסטינים משני צדי הקו הירוק ובהסתה שיטתית נגדם – וכל זאת בגיבוי בינלאומי, ובפרט אמריקאי.

לאחרונה הגבירה ממשלת ישראל את מהלכי ההשתלטות על בתי הפלסטינים במזרח-ירושלים (ובמיוחד בשכונת שיח’ ג’ראח) ומסירתם ליהודים במטרה להשלים את פרויקט הייהוד של העיר, העצימה את מתקפות צבא הכיבוש על מסגד אל-אקצא בעיצומו של חודש הרמדאן, ונתנה אור ירוק למתנחלים להשתולל ולפגוע לא רק בפלסטינים ברחבי הגדה וירושלים, אלא גם באזרחים הפלסטינים בשטחיי 48′. כנופיות המתנחלים פועלות בחסות המשטרה הישראלית ובתיאום עימה, והתקשורת משתפת פעולה בהסתה פרועה נגד האזרחים הערבים, כאשר הפורעים היהודים פועלים באין מפריע בעוד מאות פלסטינים אזרחי ישראל נעצרים כשהם מגנים על שכונות מגוריהם, ולעתים בשרירותיות מוחלטת. בזמן כתיבת שורות אלו ישראל מבצעת טבח נוסף באוכלוסיית גטו עזה .ישראל סירבה בשבוע האחרון למספר רב של יוזמות והצעות להפסקות-אש עם הארגונים הפלסטיניים ברצועת עזה, ומתעקשת על המשך הכתישה האכזרית של שכונות המגורים ברצועה ועל הנצחת המצור האכזרי על כשני מיליון בני אדם.

כמי שאחראים ואחראיות כחלק מהציבור הישראלי-יהודי על תמונת המצב הזו, וכמי שמנסים זמן רב לפעול נגד יסודות המשטר הנוכחי, אנחנו מאמינות שבלתי אפשרי לשנות את משטר העליונות היהודי ללא התערבות מבחוץ. אנו קוראים לקהילה הבינלאומית לאמץ את דרישות תנועת החרם הפלסטינית להחרמה, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל, ולפעול למימוש זכות השיבה, לתיקון העוולות ולהשגת פתרון צודק ודמוקרטי לכולם אשר יתבסס על דה-קולוניזציה של המרחב ועל העיקרון של מדינת כל אזרחיה.